Peygamberler Tarihi (9786058284234)

Marka : Ali Eren
Tedarikçi : Bera Kitap

Elinizde tuttuğunuz bu kitap, her Müslüman için faydalı bir eserdir. Çünkü: Müslümanlıkta aslolan iman yani inanmaktır. İbâdet imandan sonra gelir. İmanın 6 şartı olup birisi de “peygamberlere iman” dır. İşte elinizdeki bu kitap imanın şartlarından biri olan “peygamberlere iman” ile ilgilidir.

İnsanın bir şeye inanması için o şey hakkında bilgi sahibi olması icap eder. Çünkü bilmeyen inanmaz, inanmayan da Müslüman değildir. Peygamberler Tarihi adlı bu kitap çok mühim bir vazifeyi yerine getiriyor. Yani peygamberler hakkında okuyucusuna bilgi aktarıyor.

Eserin fazla büyük olmaması da küçük büyük herkesin okumasına elverişlidir. Kitabı eline alan hiçbir kimse, “Bu kitap çok kalınmış. Ben bunun hepsini okuyamam” demez. Peygamberler hakkında daha geniş bilgi edinmek isteyenler, önce bu hususta fazla ayrıntıya girmeyen kitaplar okumalılar ki, daha geniş kitapları okumaya ondan sonra sıra gelsin. O bakımdan, bu eser her Müslümanın peygamberler hakkında bilmesi gereken zaruri bilgileri okuyucusuna arz etmesi bakımından gayet faydalıdır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 343
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2017
Benzer Ürünler