Barkod-ISBN 9789944995504
Yayın Tarihi 2015-06-03
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Tatlısıyla Tuzlusuyla Soframız (Karton Kapak)
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 464
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 150 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : H. Güler Vural

Neden, niçin ve nasıl bir yemek kitabı?

1. Yeme içme önemlidir. Hayatta kalma ve beslenmenin ötesinde özellikle bugün sosyal statüyü de belirlemektedir. Siyasi ve ticari en önemli konular ile düğün, dernek gibi sosyal faaliyetler hep yemek programları ile süslenmektedir.

2. Hastalıklardan korunmanın bir yolu beslenmeden geçmektedir. Tabiat ve özellikle yiyecekler insanoğlu için adeta bir eczane gibidir. Öte yandan günümüzde suni katkılı gıdalar çoğalmıştır. Bu yüzden de yeme ve içmeyle ilgili hassasiyet artmıştır. Demek sağlık için bu konu fevkalade önemli hale gelmiştir.

3. Lezzetlerin çeşitlendiği günümüzde kalbe giden yol mideden geçer sözü pek çok muhatap bulduğu için yemekler gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır.

4. Dengeli beslenme için yemek plânı (menü), bunun için de yemek tarişerine ihtiyacımız kaçınılmazdır. (Elbette çok zengin yiyecekler ile doğru beslenme ayrı ayrı şeylerdir. Yeme ve içmede; vitamin, protein, karbonhidrat, kalsiyum vs. yönünden ihtiyaç önemlidir. Bu yüzden isabetli bir sofra bilgisi, yemek bilgisi ile içiçedir.)

5. Yemek pişirmek kadar; servisi, sofra düzeni ve yemeğin sunulması da önemlidir. Bir kaç basit ayrıntı, yemeğin görüntü ve tadını zenginleştirecektir. Bu ihtiyaç da resimli yemek kitabının önemini ortaya koymaktadır.

Faydalı olması dileğiyle afiyetli günler dileriz.

devamını oku..
Etiketler : Ramazan Özel
% 25
indirim
13.50
Liste Fiyatı : 18.00
Kazancınız : 4.50
Miktar :  
Adet
Ürün Satışta. %25.00 indirim