Format Kitap
Barkod-ISBN 9786058346086
Yayın Tarihi 2018-04-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Şiveydiz - Gaziantep Mutfağı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 264
Kağıt 2. Hamur
Boyut 22.5 X 22.5

Emeği Geçenler :
Yazar   : M. Ragıp Güzelbey

Şiveydiz- Gaziantep Mutfağı adlı çalışma, Gaziantep’in zengin mutfağında bulunan yemekleri ve tariflerini zengin fotoğraf görselleriyle ortaya koymaktadır. Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan kitap, Gaziantep’in sahip olduğu mutfak kültürünü bilimsel verilerle gözler önüne sermektedir.


Kitapta yemek yaparken et ve malzeme seçiminin nasıl olması gerektiği, yemek pişirilmesinde ateşin hangi ayarda olması, baharatların ve diğer malzemelerin ne oranda kullanılacağı hakkında notlar bulunmaktadır.


Börekler, cacık-piyaz-salatalar, çorbalar, dolma ve sarmalar, kebaplar, köfteler, lahmacunlar, pilavlar, sade ve salçalı tencere yemekleri, yoğurtlu yemekler, zeytinyağlı ve yumurtalılar, tatlılar olmak üzere toplam 12 bölümden oluşan kitapta, her başlık altında kategorize edilen yemek tarifleri mevcuttur. Her bölüm öncesinde o bölüm yemeklerinde bilinmesi gereken hususlar hakkında açıklayıcı bilgiler yer almıştır. Kitabı farklı kılan bir özellik de her tarifin altında o yemeği farklı kılacak notlar verilerek okuyucu bilgilendirilmiştir.

devamını oku..
Kategori : Türk Mutfağı
% 10
indirim
45.00
Liste Fiyatı : 50.00
Kazancınız : 5.00
Miktar :  
Adet
Temin Süresi : 3 Gün
Ürün Satışta. %10 indirim