Format Kitap
Barkod-ISBN 9786059909549
Yayın Tarihi 2018-09-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Ruhtaki Bilim
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 368
Kapak Ciltsiz
Kağıt 2. Hamur
Boyut 15 X 23.5

Emeği Geçenler :
Yazar   : Richard Dawkins
Çevirmen   : Melisa Miller

“Richard Dawkins’in entelektüel dünya üzerine düşünceleriyle sağladığı aydınlık, biyolojinin çok ötesine uzanıyor. Kurgudan felsefeye ve moleküler biyolojiye, maddenin ve anlamın tek bir birleşik görüşle birbirine nasıl uyduğunu bu kadar açık bir şekilde görmek ne kadar büyük bir zevk!”


- Daniel C. Dennett


“Thor’a ve Zeus’a teşekkürler olsun ki çağımızın büyük kelime ustasını büyük bir rasyonalist yapmışlar. Ve bu büyük rasyonalisti büyük bir kelime ustası yaptıkları için de teşekkürler tabii.”


- Matt Ridley


Onlarca yıl boyunca Richard Dawkins dünyanın en parlak bilimsel iletişimcisi oldu, doğanın harikalarını sürekli olarak aydınlatıyor ve hatalı mantığa saldırıyordu. İçeriği otuz yıla yayılmış olsa da, bu kitap daha zamanlı veya daha kaçınılmaz olamazdı. Seçilmiş yetkililer son yarım yüzyılda kabul edilemez olarak görülen veya en azından yeraltında kalan peşin hükümlerin baraj kapaklarını artık açtılar. Tutkulu bir şekilde yazdığı giriş kısmında, mantığın merkezde yer almasını ve yabancı düşmanlığının, kadın düşmanlığının ve diğer kör önyargıların oy sandığından uzak tutulmasını istiyor bizden. Ve günümüzde her birine dipnotlar eklediği makalelerinde, aralarında deneysel kanıtların öneminin, kötü bilimin zararlarının, okullardaki dinin ve iklim değişimi retçilerinin de olduğu birtakım konuları araştırıyor.


Gittikçe daha çok mantıksızlaşan ve gerçeklere düşman olan bir dünyada Ruhtaki Bilim vazgeçilemez bir yazarın yazılarının esaslı bir koleksiyonu.

devamını oku..
Kategori : Popüler Bilim
% 35
indirim
18.85
Liste Fiyatı : 29.00
Kazancınız : 10.15
Miktar :  
Adet
Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim