Format Kitap
Barkod-ISBN 3990000049839
Yayın Tarihi 2018-12-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 40 Kasım - Aralık 2018
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 80
Kapak Ciltsiz
Kağıt 2. Hamur
Boyut 21 X 30

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif

Yılın son sayısında Kırkımız çıktı, yeni yıla Kırbir kere maşallah diyerek başlayacağız


Okudukça gezen gezdikçe okuyanların dergisi Köşe Bucak Dünya nın 40. Sayısı, her zaman ki gibi dünya’nın her köşesinden dosyalarıyla dop dolu.


Bu sayı da kıymetini giderek çok anladığımız bakkal amcalar var. Toros dağlarında ki mantarlar, Ediz Hun röportajı,Nar Meyvesi dosyası, Elazığ ilimiz,Erdemli ilçemiz,Buz Adam Otzi,Bursa Panorama müzesi ve daha fazlası,bu sayımızda sizlerle buluşmayı bekliyorlar.


Seyahat ve Kültür-Sanat


Dünyayı sizler için köşe bucak geziyoruz. Başka bir coğrafyada uyanmanın büyüsüyle, dünya’ yı köşe bucak gezerken yaşadıklarımızı sizlerle paylaşma isteğinden doğan dergimiz için,aynı ruhu taşıyan gezginlere de haber salındı “Mavi gezegenimizde gördüklerinizi bizimle paylaşın” denildi. Çağrımız karşılık buldu, gezginler çıkınlarında biriktirdiklerini bizimle paylaştı. Böylece dergimiz Seyyahların seyir defteri oldu.


2010 yılında ilk sayısı yayımlanan dergimiz iki ayda bir okuyucusuyla buluşuyor. Dergimiz içeriği ağırlıklı olarak, gezi ve kültür-sanat olsa da dünya mutfağından lezzetler, müzeler, ilginç koleksiyonlar (Topaç,Terzi yüksüğü gibi) dosyalara da yer veriyor.Röportajlar da vazgeçilmezlerimiz arasında. Köşe Bucak Dünya Dergisi, dünyaca ünlü Grammy ödüllü müzisyen Zakir Hüseyin ve yine dünyaca tanınmış yazar Alberto Manguel ile söyleşiler  yaptı. Bunun gibi alanında tanınmış fotoğrafçı, gezgin, yazar ve sanatçılarla söyleşiler yapmaya devam ediyoruz.


Dergimiz Türkiye Gezginler Kulübü Derneği tarafından 2013 yılında “yılın en iyi gezi dergisi” ödülünü aldı. Dergimizin Yayın danışmanlığını Prof.Dr Orhan Kural, Editörlüğünü ise Ali Sami Palaz,Derginin daimi yazarları arasında Mehpare Sözener, Benian Çulhaoğlu,Bülent İnanç, Salih Doğan,Yusuf Sülükçü bulunuyor.

devamını oku..
Kategori : Gezi
% 30
indirim
12.60
Liste Fiyatı : 18.00
Kazancınız : 5.40
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim