Başarılı Startup İçin 24 Adım - Disciplined Entrepreneurship (9786052202029)

Marka : Bill Aulet

Girişimciliğe olan ilgi küresel ölçekte büyüyor ancak çoğu insan hala girişimciliğin öğretilemeyeceğine başarılı olanların, diğerlerinde olmayan bir özellikle dünyaya geldiğine inanıyor. Ne var ki en büyük girişimcilerin Richard Branson, Steve Jobs, Bill Gates ve daha birçoklarının gerçekte tek bir ortak özelliği var: Muhteşem ürünler yarattılar.

Disciplined Entrepreneurship inovatif ve üstün başarılı bir ürün yaratmak üzerine adım adım ilerleyen kapsamlı, bütünsel ve ispatlanmış bir yaklaşım sunuyor. Sizi o optimal ve şık çözüme tüm işinizin temeline götürecek yinelemeli sürece odaklanıyor. Yarattığınız şey fiziksel bir ürün, hizmet ya da bilgi dağıtımı da olsa Disciplined Entrepreneurship gereken süreci gayret eden herkesin öğrenebileceği 24 adıma bölüyor.

Evet, girişimcilik kaotik olabilir ama doğasında öngörülemez olan durumlar, kontrol edebileceğiniz alanları belirleyip onlara yoğunlaşarak riskleri azaltmaya imkân tanıyan sistematik bir çerçeve gerektirir. Bu kitapta özetlenen süreç başarınızı garantilemenize ya da başarısızlığın kaçınılmaz olduğu bir yoldaysanız, yıkımınızın hızlanmasına ve daha iyi bir fikre geçmenize yardımcı olur. Adım adım ilerleyen bu yeni girişim yaratma rehberi size şunları nasıl yapacağınızı öğretecek:

Hakimiyet kazanabileceğiniz bir pazar fırsatına odaklanarak önemli ayrıntıları belirlemek

Hedef müşterilerinize sunduğunuz benzersiz değeri sayısallaştırmak ve bu değeri kara dönüştürmek

Ürününüzü mümkün olan en verimli şekilde tasarlayıp geliştirmek

Müşterilerin ürününüzü benimsemesini sağlamak konusunda karşılaşabileceğiniz yaygın engelleri aşmak

Kilit varsayımları belirleyip test etmek

Ve daha birçok şey!

Dünya daha karmaşık bir hale geldikçe ve sorunlar aciliyet kazandıkça girişimcilere olan ihtiyaç daha da artacaktır. Bu taslak, cesur girişimcilerin yinelemeli değerlendirmeler yaparak hızla ve verimli bir şekilde en iyi çözüme ulaşmalarına imkan tanıyacaktır. İster ilk kez girişim yapacak biri ister bir seri girişimci olun Disciplined Entrepreneurship size, insanların satın almak isteyeceği ve ihtiyaç duyacağı bir ürün yaratma şansınızı artıracak araçları sunar.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 365
En / Boy : 15,5 / 23
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 4.2018
Benzer Ürünler